Кошничка 0 0.00ден

Gunpowder – Temple of Heaven

100.00ден1,000.00ден

Познат како “Zucha” или “бисерен чај” во облик на зрно, кој може да се пие во било кој период на денот.

Избриши
SKU: N/A Категорија , Број на продукт: 2233

Опис

Познат како “Zucha” или “бисерен чај”. Овој зелен чај се суши бавно во садови кои ротираат и токму заради таа постојана ротација чајот ја добива својата карактеристична топчеста форма. Овие топчиња се многу цврсто завиткани и се поситни од обичниот Gunpowder, што е еден од показателите по кои се проценува квалитетот на овој чај. Аромата е нешто посуптилна од основната варијанта и помалку горчлива. Овој чај може да се пие во било кој период на денот.

Подготовка  половина чаено лажиче/200 мл зовриена и оладена вода (80ºС),  1-3 мин

Доколку првата подготовка ви е сепак премногу интензивна и горчлива. истурете ја. На овој начин главнината од кофеинот ќе биде елиминирана. Потоа прелијте ги истите ливчиња со врела вода, да отстојат околу 3-5 мин.

Дополнителни информации

ппакување

50gr, 100gr, 200gr, 500gr

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Gunpowder – Temple of Heaven”
mk_MKMacedonian