Call Us +389 72 228066
Sale!

Свежина – портокал

280.00den. 200.00den.

Освежителна, сладуњава и неодолива комбинација со ревитализирачки ефект!

Category: Product ID: 3027

Description

Освежителна и неодолива комбинација со ревитализирачки ефект!

Комбинација на етрични масла од агруми – портокал, лимон, грејпфрут, мандарина – и бор. Делува стимулативно, го тонира телото, ја намалува нервната и мускулна напнатост, а растителните масла ќе ја омекнат и регенерираат уморната кожа.

Доживајте ја масажата на природен начин и почувствувајте ја убавината и полезноста на растителните и етеричните масла врз вашето тело. Можете да го употребите и по бањање за омекнувње на кожата или како купка.

НЕ содржи парабени и минерални масла (вазелин, парафин)!

СОСТАВ: Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Vitis Vinifera (Grapeseed) Seed Oil, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Essential oils (orange, lemon, grapefruit).

Пакување 100 ml

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Свежина – портокал”
en_USEnglish