Кошничка 0 0.00ден

Свежина – портокал

280.00ден

Освежителна, сладуњава и неодолива комбинација со ревитализирачки ефект!

Категорија Број на продукт: 3027

Опис

Освежителна и неодолива комбинација со ревитализирачки ефект!

Комбинација на етрични масла од агруми – портокал, лимон, грејпфрут, мандарина – и бор. Делува стимулативно, го тонира телото, ја намалува нервната и мускулна напнатост, а растителните масла ќе ја омекнат и регенерираат уморната кожа.

Доживајте ја масажата на природен начин и почувствувајте ја убавината и полезноста на растителните и етеричните масла врз вашето тело. Можете да го употребите и по бањање за омекнувње на кожата или како купка.

НЕ содржи парабени и минерални масла (вазелин, парафин)!

СОСТАВ: Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Vitis Vinifera (Grapeseed) Seed Oil, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Essential oils (orange, lemon, grapefruit).

Пакување 100 ml

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Свежина – портокал”
mk_MKMacedonian