Call Us +389 72 228066

Два сензационални типа на чај!!
Како и сите други типови на чај oolong и Пу-Ер чајот исто така потекнуваат од чаената грмушка Camellia sinensis.
Oolong (или Wu long) е познат и како полу-ферментиран чај. Најчесто се вбројува во чаевите за слабеење бидејќи е ефикасен во намалувањето на вишокот килограми па е битен елемент на комплетните диети. Многу често во Кинеските ресторани го служат со оброк, зашто ја подобрува дигестијата и поседува anti-age ефект.
Пу-ер (Pu Erh) е единствениот чај кој со стареење станува поквалитетен и во тој поглед е многу сличен на виното. На пазарот се наоѓа во најразлични форми – од рефусен до компримиран во мали или големи пити. Pu-erh по своето дејство е навистина нешто посебно (во Кина уште се нарекува и медицински чај). Ја обновува енергијата и виталноста, го подобрува расположението, ја подобрува работата на црниот дроб, забрзувајќи го топењето на маснотиите и воедно помагајќи во намалувањето на вишокот килограми.

Showing all 6 results

 • Milky Oolong

  Невообичаен чаен специјалитет со млечен вкус!

  240.00ден2,400.00ден Select options
 • Oolong (Formosa Finest)

  Познат и како полу-ферментиран чај кој се вбројува во листата на чаеви за слабеење

  180.00ден1,800.00ден Select options
 • Pu – Erh

  Kинески црн специјалитет, уште наречен и медицински чај бидејќи делува на метаболизмот на маснотии и го намалува холестеролот.

  150.00ден1,500.00ден Select options
 • Pu – Erh Lime

  Рафиниран кинески специјалитет во ароматизирано издание, со освежителна арома на портокал и лимета!

  160.00ден1,600.00ден Select options
 • Pu-Erh Cake

  Пресуван органски Пу-ер, неодолив специјалитет за сите вистински љубители на високо квалитетен чај.

  4,280.00den. Read more
 • Sp.Premium Ginseng Oolong

  Мешавина на високо квалитетен Oolong помешан со корен од жен шен и сладок корен во прав.

  320.00ден3,200.00ден Select options
en_USEnglish