Кошничка 0 0.00ден

Зимска бајка

120.00ден1,150.00ден

Вкусен и неодолив десерт со слатка арома

Избриши
SKU: N/A Категорија , Број на продукт: 3323

Опис

Празнична мешавина која наликува на вистински колач од јаболки, зачинет со цимет и ванила, јаткасти полодови, марципан, суво грозје…Вкусен и неодолив десерт со слатка арома.

Како што секој добар колач заслужува , финално може да се декорира и збогати – со мед, цимет, мал додаток на рум или амарето. Изборот е ваш!

Состојки: хибискус, парчиња јаболко, цимет, бадеми, рибизла, шипинки, имела, каранфилче

Подготовка    10-12 мин.  100° C

 4-5 tsp./1 L

Дополнителни информации

пакување

50g, 100g, 200g, 500g

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Зимска бајка”
mk_MKMacedonian