Кошничка 0 0.00ден

Blue Moon

140.00ден1,400.00ден

Невообичаен зелен чај составен од парчиња помело, свежи лимони, сочна лубеница и цветови на сина орхидеја

Избриши
SKU: N/A Категорија , Број на продукт: 2358

Опис

Збогатете го летото со овој невообичаен зелен чај составен од парчиња помело, свежи лимони и сочна лубеница. Цветовите на сината орхидеја даваат посебен раскош претворајќи ја бојата на зелениот чај во сина и втурнувајќи ве во морската шир исполнета со сончеви зраци и привлечни летни овошни ароми…и по некој фламиногос кој решил да ужива заедно со вас во оваа креација од бои и вкусови.

Состав: зелен чај (50 %),  lilac dragonfruit , парчиња закиселено јаболко, лимонова тревка, цветови на тајландска орхидеја  (blue butterfly pea flowers), парчиња помело, кора од лимон, зашеќерени фигури (sugar flamingo), парчиња лубеница, арома

Подготовка   2-3 мин.   80°С

4-5  tsp./1 L

Дополнителни информации

пакување

50gr, 100gr, 200gr, 500gr

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Blue Moon”
mk_MKMacedonian