Кошничка 0 0.00ден

Здравец

160.00ден

За суво и осетливо лице, со додаток на козјо млеко!

Откријте ја вредноста на козјото млеко преку овој извонреден сапун.

Категорија Број на продукт: 2845

Опис

За суво и осетливо лице, со додаток на козјо млеко!

Откријте ја вредноста на козјото млеко преку овој извонреден сапун. Ја прави кожата мазна и свилена, делувајќи навлажнувачки и регенеративно. Додатокот на етерично масло од гераниум делува антибактериски и смирувачки на воспалена кожа, особено при состојби на дерматити и екцеми.

СОСТАВ :  Aqua, Sodium Palmate, Sodium Oleate, Sodium Cocoate, Sodium Palm Kernelate, Sodium sunflower sedate, Olea Europeas Fruit Oil, Glycerine, Goat Milk, Pelargonium graveolens (Rose Geranium) oil, fragrance

Тежина  100 ± 2 гр.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Здравец”
mk_MKMacedonian