Call Us +389 72 228066
Sale!

Сензуал – цимет & нане

280.00den. 200.00den.

Стимулативен микс за подобра циркулација!

Category: Product ID: 3036

Description

Стимулативен микс за подобра циркулација!

Комбинација на етрични масла од цимет и лимонова тревка која го загрева телото, ја забрзува циркулацијата, витализира и тонира, па е одличен за анти-целулитен третман. Додатокот на нане дополнително го освежува и лади телото, а растителните масла ќе ја омекнат и регенерираат уморната кожа.

Доживајте ја масажата на природен начин и почувствувајте ја убавината и полезноста на растителните и етеричните масла врз вашето тело. Можете да го употребите и по бањање за омекнувње на кожата или како купка.

НЕ содржи парабени и минерални масла (вазелин, парафин)!

СОСТАВ: Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Vitis Vinifera (Grapeseed) Seed Oil, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Essential oils (mint, lemongrass, cinnamon).

Пакување 100 ml

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Сензуал – цимет & нане”
en_USEnglish