Call Us +389 72 228066

Комплетно природен деодоранс за сите оние кои се загрижени од можните ризици од употреба на комерцијалните антипеспиранти, или пак оние кои имаат чувствителна кожа и сакаат да ја редуцираат употребата на синтетски производи. DEO-ROLL ON е ефикасен хипоалергиски деодоранс кој не содржи синтетски антибактериски компоненти (triclosan) ниту пак алуминиумови соли (aluminum chlorohydrate or aluminium zirconium) конзерванси (parabeni) алкохоли и синтетски парфеми. Не ги затвара порите и не го спречува нормалното потење, туку само ја неутрализира миризбата под пазувите преку антисептично делување.

Showing all 6 results

 • Deo Roll-on – Јасмин

  Комплетно природен деодоранс со суптилен цветен букет на свеж јасмин конбиниран со слатка нота на миро и ванила.

  280.00den. Add to cart
 • Deo Roll-on – Лимон Вербена

  Комплетно природен деодоранс со освежителна арома на етерично масло од лимон и мирисно масло на лимета и лимон-вербена.

  280.00den. Add to cart
 • Deo Roll-on – Лимонова Тревка

  Свежа межавина на лимон, бергамот и лимонова тревка надополнета со нота на папаја. Нежна овошна арома која ќе ги разбуди вашите сетила.

   

  280.00den. Add to cart
 • Deo Roll-on – Мистик

  Класичен машки мирис составен од нота на сензуален див мошус, ветивер, сандал и пачули. Заводлив, привлечен и неодолив!

  280.00den. Add to cart
 • Deo Roll-on – Мошус

  Комплетно природен деодоранс со сензуална арома на мошус комбиниран со свежа цветна нота на крин.

  280.00den. Add to cart
 • Deo Roll-on – Црешов цвет

  Комплетно природен деодоранс со нежна и романтична цветна нота на црешов цвет.

  280.00den. Add to cart
en_USEnglish