Кошничка 0 0.00ден

Комплетно природен деодоранс за сите оние кои се загрижени од можните ризици од употреба на комерцијалните антипеспиранти, или пак оние кои имаат чувствителна кожа и сакаат да ја редуцираат употребата на синтетски производи. DEO-ROLL ON е ефикасен хипоалергиски деодоранс кој не содржи синтетски антибактериски компоненти (triclosan) ниту пак алуминиумови соли (aluminum chlorohydrate or aluminium zirconium) конзерванси (parabeni) алкохоли и синтетски парфеми. Не ги затвара порите и не го спречува нормалното потење, туку само ја неутрализира миризбата под пазувите преку антисептично делување.

Showing all 6 results

mk_MKMacedonian