Кошничка 0 0.00ден

Lapsang Souchong

150.00ден1,450.00ден

Специфичен црн чај со крупни, темни ливчиња со остра нота на чад

Избриши
SKU: N/A Категорија , Број на продукт: 1768

Опис

За овој чај не се избираат најмладите ливчиња, туку Souchong листовите: позрели и покрупни, од подолните делови на чаената грмушка. Откако ќе ферментираат, овие ливчиња се пржат на врели железни плочи кратко време, а потоа се чадат над егзотични смолести дрва. Нашиот Lapsang Souchong има крупни, темни, малку сивкасти ливчиња со остра нота на чад. Вкусот има нота на зачини.

2-4 мин   100°С

4-5 tsp./1 L

Дополнителни информации

пакување

50gr, 100gr, 200gr, 500gr

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Lapsang Souchong”
mk_MKMacedonian