Кошничка 0 0.00ден

Ceylon OP Pettiagalla

140.00ден1,400.00ден

Високоароматичен црн чај со интензивен вкус и зачинеста, по малку сладникава арома.

Избриши
SKU: N/A Категорија , Број на продукт: 1746

Опис

Расте во областа Dimbulain во Цејлон. Ливчињата на чајот се темни, долги и кончести, со благ вкус. Чајот е силен, високоароматичен и зачинест, со малку сладникава арома. Може да се пие со малку слатка павлака или млеко.

2-4 min   100°C    4-5  tsp./1 L

Дополнителни информации

пакување

50gr, 100gr, 200gr, 500gr

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ceylon OP Pettiagalla”
mk_MKMacedonian