Кошничка 0 0.00ден

Божиќен колач

140.00ден1,400.00ден

Богат вкус на зачини и црн чај, надополнет и збогатен со вкус на јаболко и портокал. Единствено доживување!

Избриши
SKU: N/A Категорија , , Број на продукт: 1529

Опис

Перфектен освежителен придружник, не само за време на Божиќните празници. Карактеристичен е по богатиот вкус на зачини – цимет, кориандер, кардамом, каранфилче и бибер, надополнет и збогатен со вкус на јаболко и портокал. Единствено доживување!

Состојки: црн чај, јаболко, цимет, кориандер, кардамом, бибер, каранфилче, портокал

Подготовка    3-5 мин.  100° C

 4-5 tsp./1 L

Дополнителни информации

пакување

50g, 100g, 200g, 500g

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Божиќен колач”
mk_MKMacedonian