Кошничка 0 0.00ден
Sale!

Чаеви што цветаат

90.00ден720.00ден

Уживајте и опуштете се пред волшебната претстава која ви ја приредува овој спектакуларен чај!

Избриши
SKU: N/A Категорија Број на продукт: 1527

Опис

Прекраснa цветна ракотворба создадена од рацете на вешти мајстори од првокласен бел чај Silver needle и природни цветови од невен и роза кои рачно се преработуваат во деликатни цветови – топчиња кои се отвараат и “цветаат” во вашиот чајник.

Уживајте и опуштете се пред волшебната претстава која ви ја приредува овој спектакуларен чај!

Упатство за користење: Нежно ставете го топчето чај во вашиот стаклен чајник, наполнете го со зовриена и малку оладена вода (80 °C) и уживајте гледајќи го како цвета. Чајот може да го конзумирате веднаш или да почекате уште неколку минути додека не ја постигне вашата сакана јачина.

Овие чаеви се навистина посебни подароци, особено во сет заедно со стаклен чајник.

Дополнителни информации

пакување

топче, кутија

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Чаеви што цветаат”
mk_MKMacedonian