Кошничка 0 0.00ден

Tanzanija “Kilimanjaro”

170.00ден850.00ден

Полн вкус со слатка интензивна арома и овошна киселост.

Избриши
SKU: N/A Категорија , Број на продукт: 2179

Опис

Потекнува од северните региони на Танзанија каде поради лошата инфраструктура преставува вистинска потешкотија да се дојде до овој раритет. Областа од која е набрано ова прекрасно ароматично кафе ги нуди најдобрите климатски услови во Танзанија.
Карактер и вкус:
Нашето Tansania Kilimanjaro се одликува со полн вкус, слатка полна арома и овошна киселост.

Состав: Пржено кафе (100 % Арабика, специјално избрани зрна)

Јачина  ♦♦♦◊◊

Дополнителни информации

пакување

50gr, 100gr, 200gr, 500gr

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Tanzanija “Kilimanjaro””
mk_MKMacedonian