Кошничка 0 0.00ден

Finca Rosenheim

170.00ден850.00ден

Ова исклучително кафе е редок специјалитет со уникатна арома.

Избриши
SKU: N/A Категорија , Број на продукт: 2156

Опис

Потекнува од Амазонските планини во Перу, од плантажи лоцирани на 1600 м надморска височина. Кафето се бере рачно по што плодовите се оставаат на фармите цели три месеци за да се исушат на сонце. Потоа зрната се преработуваат и транспортираат.

Карактер и вкус:
Ова исклучително кафе е редок специјалитет со уникатна арома. Претставува вистинско задоволство за секој љубител на квалитетно кафе. Неговата префинетост и нежниот, по малку зачинест и полн вкус ја прави секоја голтка вистинско доживување.

Состав: Пржено кафе (100 % Арабика, специјално избрани зрна)

Јачина  ♦♦◊◊◊

Дополнителни информации

пакување

50gr, 100gr, 200gr, 500gr

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Finca Rosenheim”
mk_MKMacedonian