Кошничка 0 0.00ден

Ethiopia Sidamo “Dream of Africa”

170.00ден850.00ден

Импресивна силна, зачинеста нота, придружена со интензивна чоколадна нота.

Избриши
SKU: N/A Категорија , Број на продукт: 2174

Опис

Етиопја е еден од главните извозници на Арабика кафе. 12 милиони Етиопјани заработуваат за живот, одгледувајќи кафе на мали плантажи. Регионот Сидамо, од каде потекнува ова кафе, се наоѓа на јужниот дел, блиску до Етиопијските висорамнини.
Карактер и вкус:
Вкусот на Етиопија Сидамо не е лесно да опише. Богатиот вкус на кафето е резултат на импресивната богата основа со лесна цветна нота. Аромата е силна, зачинеста и придружена со интензивна чоколадна нота.

Состав: Пржено кафе (100 % Арабика, специјално избрани зрна)

Јачина  ♦♦♦◊◊

Дополнителни информации

пакување

50gr, 100gr, 200gr, 500gr

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ethiopia Sidamo “Dream of Africa””
mk_MKMacedonian