Кошничка 0 0.00ден

Colombia decaffeinated Supremo – Swiss Water decaffeinated

200.00ден1,000.00ден

Декофеинизирана варијанта на Colombia Supremo

Избриши
SKU: N/A Категорија , Број на продукт: 2167

Опис

Декофеинизирана варијанта на Colombia Supremo.

Процесот на екстракција на кофеин (SWISS WATER® Process.) се одвива без хемикалии, на природен начин со помош на вода и висока температура. Со самото ова добиеното декофеинизирано кафе е здраво, а аромата сочувана во зрното богата и интензивна.

Се одгледува и собира во регионот Huila каде што слободно расте на изолирани, сенковити плантажи далеку од секакво надворешно влијание. Гарантиран е апсолутно гурмански квалитет заради внимателното одгледување на кафе-плодовите и користењето на свежа, чиста планинска вода. Ceiba е име на волнесто дрво што расте во Huila регионот, чии широки, палмолики лисја ја прават сенката која им е потребна на грмушките кафе.
Карактер и вкус:
Се одликува со многу впечатлива арома и полн вкус, кои го прават ова кафе нежно и избалансирано. Инспирација за секој вистински љубител на кафе без кофеин.

Состав: Пржено кафе (100 % Арабика, специјално избрани зрна)

Јачина  ♦♦◊◊◊

Дополнителни информации

пакување

50gr, 100gr, 200gr, 500gr

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Colombia decaffeinated Supremo – Swiss Water decaffeinated”
mk_MKMacedonian