Кошничка 0 0.00ден

Colombia “La Ceiba” Supremo

90.00ден850.00ден

Импресивна овошна арома, инспирација за секој вистински љубител на кафе!

Избриши
SKU: N/A Категорија , Број на продукт: 2162

Опис

Colombia Supremo се одгледува и собира во регионот Huila каде што слободно расте на изолирани, сенковити плантажи далеку од секакво надворешно влијание. Гарантиран е апсолутно гурмански квалитет заради внимателното одгледување на кафе-плодовите и користењето на свежа, чиста планинска вода. Ceiba е име на волнесто дрво што расте во Huila регионот, чии широки, палмолики лисја ја прават сенката која им е потребна на грмушките кафе.
Карактер и вкус:
Нашето Columbian Supremo се одликува со импресивна, овошна арома. Комбинацијата на идеална киселост и полност на вкусот, типични за Колумбија го прави ова кафе нежно и избалансирано. Нашето Colombia Supremo е инспирација за секој вистински љубител на кафе.

Состав: Пржено кафе (100 % Арабика, специјално избрани зрна)

Јачина  ♦♦◊◊◊

Дополнителни информации

пакување

50gr, 100gr, 200gr, 500gr

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Colombia “La Ceiba” Supremo”
mk_MKMacedonian