Кошничка 0 0.00ден

Organic China Chun Mee DE-ÖKO-003

110.00ден1,100.00ден

Органски култивиран зелен чај со питок вкус

Избриши
SKU: N/A Категорија , Број на продукт: 2252

Опис

Органски култивиран зелен чај, многу популарен и традиционален, со специфичен изглед на ливчињата, кој потсетува на веѓите на Кинеските убавици, од каде и го добил името кое во превод значи “скапоцена веѓа”. Се одгледува во југо-источниот дел на Кина, блиску до реката Yangtze. Напитокот има питок но малку и опор вкус придружен со слаткаста нота.

Подготовка   1-3 мин  80ºС

4-5 tsp./1 L

Доколку напитокот е прејак првиот екстракт се фрла и се ужива во вториот. На овој начин главнината од кофеинот ќе биде елиминирана. Истите ливчиња се прелеваат со врела вода и стојат околу 3-5 мин.

Дополнителни информации

ппакување

50gr, 100gr, 200gr, 500gr

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Organic China Chun Mee DE-ÖKO-003”
mk_MKMacedonian