Кошничка 0 0.00ден

Genmaicha

190.00ден1,900.00ден

Јапонски Bancha чај со вкус на експандиран ориз

Избриши
SKU: N/A Категорија , Број на продукт: 2245

Опис

Овој јапонски специјалитет е направен од банча чај со додаток на 50% печен или експандиран ориз поради што и го добил називот “Genmaicha”- природен ориз. Неспоредливата и единствена арома се карактеризира со лесен вкус на зелен чај надополнет со пријатниот и помалку благ и карамелизиран вкус на пуканки. Иако јапонците преферираат да пијат генмајча во попладневните часови, благодарејќи на ниската содржина на кофеин и слабиот вкус овој чај може да се конзумира во тек на целиот ден.

Состав: Bancha, експандиран ориз

Подготовка   1-3 мин  70ºС

4-5 tsp./1 L

Дополнителни информации

пакување

50gr, 100gr, 200gr, 500gr

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Genmaicha”
mk_MKMacedonian