Кошничка 0 0.00ден

Bancha

90.00ден900.00ден

Класичен традиционален јапонски чај за секојдневна употреба.

Избриши
SKU: N/A Категорија , Број на продукт: 1635

Опис

Класичен традиционален јапонски чај за секојдневна употреба.

Банча чајот со крупни листови се бере од пониските гранчиња и содржи 70% помалку кофеин од Sencha и Gyokuro  кои пак се добиваат од младите изданоци. Се карактеризира со мек дискретен вкус и тенка тревкаста нота.

1-3 min.
75° – 80° C температура на вода
4-5  tsp./1 L

Дополнителни информации

пакување

50gr, 100gr, 200gr, 500gr

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Bancha”
mk_MKMacedonian