Кошничка 0 0.00ден

Earl Green

120.00ден1,200.00ден

Sencha верзија на црниот класик Earl Grey, со арома на бергамот, украсен со лимонова кора

Избриши
SKU: N/A Категорија , Број на продукт: 1900

Опис

Извонреднa Sencha верзија на најпопуларниот црн класик Earl Grey.

Со арома на висококвалитетен бергамот, богато украсен со лимонова кора и цветови од портокал.

Состав: зелен чај, лимонова кора, цветови од портокал, природна арома на бергамот

2-3мин.    80°С

 4-5 tsp./1 L

Дополнителни информации

пакување

50gr, 100gr, 200gr, 500gr

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Earl Green”
mk_MKMacedonian