Кошничка 0 0.00ден

Елеганција

140.00ден1,400.00ден

Деликатесна“шик” порција од парчиња јагода, лесно обвиткани од ливчињата на белиот чај Silver Needle

Избриши
SKU: N/A Категорија , Број на продукт: 2376

Опис

Деликатесна“шик” порција од парчиња јагода, лесно обвиткани од ливчињата на белиот чај Silver Needle и префинетите цветови на римска камилица. Вистинска елеганција на бои, мириси и овошно слатки вкусови, перфектно избалансирани, атрактивни и пред се совршено питки.

Премиум чај создаден за уживање!

Состав: зелен чај (89 %) Sencha, white tea (3%) Yin Zhen, сушени парчиња јагода,  цветови од римска камилица, арома

Подготовка   2-3 мин.   80°С

4-5 tsp./1 L

Дополнителни информации

пакување

50gr, 100gr, 200gr, 500gr

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Елеганција”
mk_MKMacedonian