Кошничка 0 0.00ден

Бели Ноќи

160.00ден1,500.00ден

Нежна и слатка мешавина на бел чај Ciu Min, Pai Mu tan, црвени рибизли и грозје     

Избриши
SKU: N/A Категорија , Број на продукт: 2400

Опис

Неодолива слатка мешавина на два типа бел чај Ciu Min и Pai Mu tan, црвени рибизли и грозје, декорирани со цветови од црн слез. Нежен спој со мек и питок вкус. Вистинско премиум задоволство!

Состав: Кинески бел чај Чиу Мин и Паи Му Тан (88%), парченца црвени рибизли, грозје, шипинки, цветови од црн слез.

Подготовка   2-3 мин.   80°С

4-5 tsp./1 L

Поради големата волуминозност на чајот, потребни се 2 рамни чаени лажички/ 200 мл вода

Дополнителни информации

пакување

50gr, 100gr, 200gr, 500gr

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Бели Ноќи”
mk_MKMacedonian