Кошничка 0 0.00ден

Лимон и козјо млеко

160.00ден

Луксузна креација со козјо млеко за светол и нежен тен!

Категорија Tag: Број на продукт: 1304

Опис

Луксузна креација за светол тен!

Создаден од три прекрасни компоненти овој уникатен сапун ви нуди сјај и гламурозен изглед.

Лимоновиот сок ги стеснува порите и ја намалува секрецијата на себумот, куркумата ја редуцира пигментацијата, додека пак козјото млеко дава светол и бел изглед на кожата.

Додатокот на свежа арома на папаја и цитрусните етерични масла ќе ви дадат сила и чувствуво на полетност.

СОСТАВ: Aqua/water, Sodium Palmate, Sodium Oleate, Sodium cocoate, Sodium Palm Kernelate,  Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Sodium sunflower sedate, Olea Europeas Fruit Oil, Goat Milk, Curcuma Powder, Lemon Juice,  Glycerine, Citrus Limonum (Lemon)Oil, Fragrance

Тежина: 100 +/- 2 гр.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Лимон и козјо млеко”
mk_MKMacedonian