Кошничка 0 0.00ден

Лаванда

160.00ден

Релакс третман во сопствената бања!

Категорија Број на продукт: 1305

Опис

Релакс третман во сопствената бања!

Идеална комбинација за сите оние кои патат од несоница. Поради смирувачкиот ефект сапунот од лаванда е одличен борец против вознемиреност и депресија. Покрај ова, делува антибактериски и против-воспалително, особено при кожни раздразнувања, посекотини, како и сува и груба кожа. Надополнет со освежителниот ефект на етерично масло од нане и лимон, овој природен спој ќе помогне во намалувањето на дневниот стрес и напнатост, особено доколку се упореби пред спиење.

СОСТАВ: Aqua, Sodium Palmate, Sodium Oleate, Sodium Cocoate, Sodium Palm Kernelate, Sodium sunflower sedate, Olea Europeas Fruit Oil, Glycerine,  Lavandula officinallis (Lavender) oil, Mentha arvensis (Mint) leaf oil

Тежина: 100 +/- 2 гр.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Лаванда”
mk_MKMacedonian