Кошничка 0 0.00ден

Хималаја

160.00ден

Детокс сапун со висок процент на фина хималајска сол!

 

Категорија Број на продукт: 2788

Опис

Детокс сапун со висок процент на фина хималајска сол!

Играјќи улога на нежен ексфолијант, овој сапун ќе ги отстрани мртвите клетки и токсини од вашата кожа. Поради високото изобилство на минерали во хималајската сол (магнезиум, калциум, бакар, железо, калиум..) истовремено ќе ја обнови и реминерализира кожата, оставајќи ја убава и сјајна. Додатокот на шеа путер делува потхранително, а свежата мешавина на цитруси и еукалиптус има освежителен и тонирачки ефект на вашето тело.

Состав:  Aqua, Sodium Palmate, Sodium Oleate, Sodium Cocoate, Sodium Palm Kernelate, Sodium sunflower sedate, Olea Europeas Fruit Oil, Glycerine,  Orange peel oil, Rosemary Leaf oil, fragrance

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Хималаја”
mk_MKMacedonian