Кошничка 0 0.00ден

Омега Микс

160.00ден

Природен ексфолијант со козјо млеко и моќни семиња од сусам, тиква, сончоглед и лен – богат извор на ОМЕГА 3, минерали и витамин Е.

Категорија Број на продукт: 2820

Опис

Природен ексфолијант со козјо млеко!

Содржи мали но моќни семиња од сусам, тиква, сончоглед и лен, кои се природен извор на ОМЕГА 3, минерали и витамин Е. Нуди нежен пилинг ефект, а додатокот на козјо млеко ја прави кожата хидратирана и мека. Етеричните масла од цимет и нане ја забрзуваат циркулацијата, тонираат и комплетно освежуваат.

СОСТАВ: Aqua, Sodium Palmate, Sodium Oleate, Sodium Cocoate, Sodium Palm Kernelate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Sodium sunflower sedate, Goat Milk, Glycerine, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed, Sesamum Indicum (Sesame) seed, Linum Usitatissimum (Flaxseed) Seed, fragrance.

Тежина 100 ± 2 гр.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Омега Микс”
mk_MKMacedonian