Кошничка 0 0.00ден

Манго – Ѓумбир

160.00ден

Сапун со козјо млеко. Дизајниран да ја освежи и хидрира вашата кожа, овој сапун со козјо млеко ќе ве плени со својот витализирачки ефект.

Категорија Број на продукт: 2851

Опис

За добар почеток на денот!

Дизајниран да ја освежи и хидрира вашата кожа, овој сапун со козјо млеко ќе ве плени со својот витализирачки ефект. Поради присуство на ѓумбир, ја подобрува циркулацијата. Содржи хималајска сол која дополнително ќе ја прочисти и ре-минерализира кожата, шеа путерот ќе ја потхрани и подари мек изглед, а неодоливата тропска манго арома ќе ви подари енергија за денот кој претстои.

СОСТАВ : Aqua/water, Sodium Palmate, Sodium Oleate, Sodium Cocoate, Sodium Palm Kernelate,  Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Sodium sunflower sedate, Hymalayan salt, Goat Milk, Glycerine, Essential Oils/Fragrance.

Тежина  100 ± 2 гр.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Манго – Ѓумбир”
mk_MKMacedonian