Кошничка 0 0.00ден

Босилек

160.00ден

Сладуњав и рустичен промотер на добро расположение, изработен со сок од патлиџан.

Категорија Број на продукт: 2831

Опис

Сладуњав и рустичен промотер на добро расположение!

Овој сапун е изработен со сок од патлиџан, па поради високата концентрација на ликопен претставува моќен анти-оксиданс кој го намалува стареењето на кожата. Исто така овозможува одличен баланс на мрсната кожа правејќи ја чиста и мазна. Импресивната комбинација на етерични масла од босилек, лимонова тревка и рузмарин  го намалува стресот, менталната исцрпеност, вознемиреноста и поседува силен стимулативен и против-воспалителен ефект.

Со право заслужува да биде на топ листата на сапуни за релаксација и одмор од секојдневието!

СОСТАВ :Aqua,Sodium Palmate, Sodium Oleate, Sodium Cocoate,Sodium Palm Kernelate, Sodium sunflower sedate, Olea Europeas Fruit Oil, Solanum Lycopersicum (Tomato) Fruit Juice, Glycerine, Ocimum Basilicum (Basil) oil, Cуmbopogon citratus (Lemongrass) oil, Citrus Limonum (Lemon) Oil fragrance

Тежина  100 ± 2 гр.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Босилек”
mk_MKMacedonian