Кошничка 0 0.00ден

Deo Roll-on – Лимон Вербена

280.00ден

Комплетно природен деодоранс со освежителна арома на етерично масло од лимон и мирисно масло на лимета и лимон-вербена.

Категорија , Број на продукт: 3764

Опис

Лимонеста освежителна комбинација на етерично масло од лимон и мирисно масло на лимета и лимон-вербена.

Комплетно природен деодоранс за сите оние кои се загрижени од можните ризици од употреба на комерцијалните антиперспиранти, или пак оние кои имаат чувствителна кожа и сакаат да ја редуцираат употребата на синтетски производи.

Ласои DEO-ROLL ON е ефикасен хипоалергиски деодоранс кој не содржи синтетски антибактериски компоненти (triclosan) ниту пак алуминиумови соли (aluminum chlorohydrate или aluminium zirconium) конзерванси (parabeni) алкохоли и синтетски парфеми.

Ласои DEO-ROLL ON не ги затвара порите и не го спречува нормалното потење, туку само ја неутрализира миризбата под пазувите преку антисептично делување. Содржи хималајска сол и натриум бикарбонат познати како одлични неутрализатори на миризба, Алое вера гел која делува смирувачки на кожата, етерично масло од лаванда кое деодорира, хидрира како и етерично масло од чаено дрво кое ги штити пазувите со своето антибактериско, антифугално и антивирусно дејство.

СОСТАВ : Aqua/water, Aloe Barbadensis Leaf Gel, Sodium Bicarbonate, Himalayan Pink Salt, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Vitis Vinifera (Grapeseed) Seed Oil, Xanthan Gum, Glycerine, Lavandula Officinalis (Lavander) oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) leaf oil, Essential Oil/Fragrance.

Пакување 60 мл

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Deo Roll-on – Лимон Вербена”
mk_MKMacedonian