Кошничка 0 0.00ден

Смирување – еукалиптус

280.00ден

Совршен микс со еукалиптус, рузмарин и нане за вашите уморни и затегнати мускули!

Категорија Број на продукт: 3025

Опис

Совршен микс за вашите уморни и затегнати мускули!

Комбинација со еукалиптус, рузмарин и нане за опуштање на мускулатурата во рамениот предел и грбот. Смирува и дава чувство на свежина и леснотија, па е идеално за масажа на стапала. Растителните масла дополнително ја омекнуваат и регенерираат уморната кожа.

Доживајте ја масажата на природен начин и почувствувајте ја убавината и полезноста на растителните и етеричните масла врз вашето тело. Можете да го употребите и по бањање за омекнувње на кожата или како купка.

НЕ содржи парабени и минерални масла (вазелин, парафин)!

СОСТАВ: Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Vitis Vinifera (Grapeseed) Seed Oil, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Essential oils (eucaliptus, rosemary).

Пакување 100 ml

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Смирување – еукалиптус”
mk_MKMacedonian