Кошничка 0 0.00ден

Анти-целулитно

350.00ден

Моќен природен сојузник во борбата против целулит!

Категорија Број на продукт: 3031

Опис

Моќен сојузник во борба против целулит!

Детокс мешавина на посебно избрани состојки кои ја активираат липолизата и ја подобруваат лимфната дренажа. Сафлоровото масло успешно помага во процесот на согорување на масните клетки. Етеричните масла од клека, чемпрес, лимон и рузмарин ја подобруваат циркулацијата, елиминирањето на токсините и вишокот на вода. Растителните масла ја омекнуваат и регенерираат уморната кожа, па по масажата кожата станува мека, еластична и миризлива.

Доживејте ја анти-целулитната масажа на природен начин и почувствувајте ја убавината и полезноста на растителните и етеричните масла врз вашето тело. 

НЕ содржи парабени и минерални масла (вазелин, парафин)!

СОСТАВ: Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Vitis Vinifera (Grapeseed) Seed Oil,  Essential oils (cypress, lemon, juniperberry).

Пакување 100 ml

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Анти-целулитно”
mk_MKMacedonian