Кошничка 0 0.00ден

LA CHA овошните и хербалните чаеви се направени само од најдобрите сушени овошја, билки и цветови: парчиња бадем, сушени јаболка, коцки ананас, брусница, шумско овошје, парчиња кокос, цимет, ѓумбир, нане, лимонова тревка… од слатки до зачинети ароми!
За разлика од другите типови на чај, овошните и хербалните смеси не се произведуваат од чаената грмушка и се нарекуваат хербални тисани. Содржат голем број на органски киселини и флавоноиди кои поседуваат антиоксидативно дејство. Овие чаеви имаат ароматичен, освежителен и најчесто киселкаст вкус. Не содржат кофеин, па може да се пијат во тек на целиот ден, да ве загреат во зима, но и да ве разладат во лето како совршен леден чај. Засладен со мед може да биде одлична замена за сок.
Во оваа група спаѓаат ајурведските како и велнес чаевите – концепти засновани на одржување на баланс и хармонија на телото, умот и духот, односно се дефиниција за здрав и витален начин на живот. За таа цел, разни видови моќни состојки се интегрирани во овие мешавини со цел да се создадат вкусни но и корисни производи. Тие често содржат најразновидни зачини, рооибос, овошни компоненти, разни билки и специјални додатоци како жен-шен, сладок корен или кола.

Showing 1–9 of 26 results

 • Secret Santa

  Нека вашиот “Secret Santa” подарок биде навистина таинствен и уникатен!

  140.00ден1,350.00ден Одберете пакување
 • Ајурведа – Ѓумбир

  Атрактивна мешавина добиена по стари индијски рецептури! Изобилува со парчиња од ѓумбир, но има особена свежина на нане и лимонова тревка, како и природна слаткост од слаткиот корен.

  150.00ден1,450.00ден Одберете пакување
 • Ајурведа Анти – Стрес

  Слатка хербална мешавина исполнета со зачини и сладок корен која дава освежувачка и витализирачка енергија!

   

  150.00ден1,450.00ден Одберете пакување
 • Ајурведа за Слабеење

  Со интензивен зачинет мирис и благо горчливиот вкус на Мате, надополнети од свежа нота на лимонова тревка. Гарантирано ќе ви ја подигне енергијата и ќе го олесни секој период на постење или диета.

   

  150.00ден1,450.00ден Одберете пакување
 • Бадемов Колач

  Чај составен од слатки парчиња јаболко, црвено цвекло и карамелизирани бадеми. Едноставно неодолив!

  140.00ден1,350.00ден Одберете пакување
 • Божиќен Овошен

  Уживајте во Божиќните празници со овој совршено избалансиран овошен чај. Свеж, со силен вкус и богата арома на зачини и овошје, разнобоен и привлечен.

  160.00ден1,550.00ден Одберете пакување
 • Бора Бора

  Сладок, силен и свеж, внимателно составен од многу локални и егзотични овошја.

  130.00ден1,300.00ден Одберете пакување
 • Ведарко

  Разнобојна мешавина за ведар ден и убаво расположение – комбинација на сушени парчиња киви и вишна, сочни парчиња брусница и крцкави снегулки од кокос.

   

  150.00ден1,500.00ден Одберете пакување
 • Веселко

  Вашето сетило за вкус ќе биде воодушевено од силната арома на анасон, комбинирана со освежувачка и релаксирачка маточина.

   

  130.00ден1,300.00ден Одберете пакување
mk_MKMacedonian