Кошничка 0 0.00ден

Уникатни висококвалитетни порцелански и стаклени шољи, чаши и тацни, торби и чадори со репродукции од познати уметници – Густав Климт, Ван Гог, Амадео Модиљани, Клод Моне, Пол Гоген, Алфонс Муча..
Брендот Кармани, кој постои на светскиот пазар веќе 30 години се погрижи нивните реномирани дела да ги аплицира на најразновиден аксесоар. Овие производи, кои се на продажба во познатите музеи, сега можат да бидат и дел од вашето секојдневие. Утринското кафе да го делите со Кандински, најубавиот чај со некоја од девојките на Климт, дневните прошетки да ги споделите со Модиљани носејќи ги торбите насликани со неговите јунаци, а главен партнер во дождливите денови да ви биде Ван Гог, чии цветни мотиви на чадорите ќе ви ја разубават есента.
Unique products by Carmani with reproductions of famous artists bring a piece of the incredible art world in our daily lives. A stylish female walking-stick umbrella decorated with motifs of paintings by Gustav Klimt will become your reliable partner on rainy days.

mk_MKMacedonian