Кошничка 0 0.00ден

Espreso Siciliano

140.00ден700.00ден

Интензивен вкус и силна арома, многу ценета од љубителите на еспресо кафе.

Избриши
SKU: N/A Категорија , Број на продукт: 2185

Опис

Пријатното интензивно буке на оаа мешавина потекнува од селектирани зрна од Јужна Америка комбинирани со зачинските ароми на кафе од Азија.
Карактер и вкус:
Јако печеното зрно кафе нуди интензивен вкус и силна арома која е многу ценета од љубителите на еспресо кафе.

Espreso Siciliano преставува добра основа за подготовка на интензивно Cappuccino или Latte Macchiatto.

Состав: Пржено кафе (100 % Арабика, специјално избрани зрна)

Јачина  ♦♦♦♦♦

Дополнителни информации

пакување

50gr, 100gr, 200gr, 500gr

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Espreso Siciliano”
mk_MKMacedonian