Кошничка 0 0.00ден

White Monkey

190.00ден760.00ден

Невообичаен зелен чај со влакнести ливчиња, суптилен вкус и карактеристична блага нишка на мед

Избриши
SKU: N/A Категорија , Број на продукт: 2271

Опис

Доколку  луѓето некогаш решат за чаевите  да подигнат  “Дом на славните”, овој специјалитет секако би бил меѓу најдобрите. Во минатото, чајот бил одгледуван на високи надморски височини, што био потребно да се дресираат мајмуни кои ги берле чаените листови од дрвјата. Денес тоа се прави од страна на луѓе кои ја вршат бербата во текот на неколку денови. Погрубите, влакнести и по малку “бушави” ливчиња резултираат со светло-зелен чај кој поседува суптилен вкус. Благата нишка на мед е вистинска карактеристика на овој уникатен чај поради што е топло препорачлив за секој вистински љубител на зелен чај.

Подготовка   1-3 мин  70ºС

4-5 tsp./1 L

Дополнителни информации

пакување

50gr, 100gr, 200gr, 500gr

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “White Monkey”
mk_MKMacedonian