Кошничка 0 0.00ден

Gunpowder

80.00ден800.00ден

Најпопуларниот кинески зелен чај, со оригинален вкус и многу силна арома.

Избриши
SKU: N/A Категорија , Број на продукт: 1637

Опис

Ганпаудер е најверојатно најпопуларниот кинески зелен чај. Името “барут” потекнува од ситната топчеста форма на ливчињата. При попарување топчестите листови почнуваат да пуцкаат и да се отвараат. Чајот има оригинален вкус и многу силна арома. Во Северна Африка чајот кој се добива по првото варење се служи со лист од нане како чај “à la menthe” (налик на LA CHA Зелено нане).

Подготовка   1-3 мин  80ºС

 4-5 tsp./1 L

Дополнителни информации

ппакување

50gr, 100gr, 200gr, 500gr

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Gunpowder”
mk_MKMacedonian