LaSoy & LA CHA - Health and Pleasure Shop

Македонски (Macedonian)

Вашата кошничка

Вашата кошничка во моментов е празна.

LaSoy & LaCha: Почетна Козметика Кафе и Какао Кафе Кафиња со арома
PDFИспис

Кафиња со арома


Совети за подготовка


Секој чекор на преработка го скратува рокот на траење на кафето; додека сировото кафе може да се складира со години, прженото кафе ја губи аромата за две недели (доколку несоодветно се складира), додека меленото кафе ја губи за неколку дена. Затоа кафето треба да се меле кратко време пред да се конзумира.

За French Press: грубо мелење. Земете една лажичка/шолја, сипете ја зовриената вода, измешајте, почекајте една минута, повторно измешајте, затворете го садот, почекајте уште 3 минути, исцедете и послужете.

За подготовка на еспресо на шпорет: средно мелење. Земете една лажичка/шоља и добро притиснете ја во филтерот.
За автоматска еспресо машина: многу фино мелење, но секогаш следете ги упатствата на произведувачот
За рачно варење: средно или фино мелено. Земете една лажичка/шоља и зовриете ја во во вода.

Кафето се пие најдоцна 30 минути откако ќе се подготви.
Подредување:

Choco - Chilli кафе

230.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0
Уникатно искуство! Полна и силна арома на темно чоколадо, по која следи пријатно избалансирана лута зачинетост. Природната благост на ова внимателно одбрано кафе му дава суптилен карактер и го прави овој специјалитет задолжителен избор за сите оние што “го сакаат тоа жешко”...

Ingredients: Пржено кафе (100 % Arabica, специјално избрани зрна), арома 
Детални информации...


Choco - Orange кафе

230.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0
Комбинацијата на чоколадо и портокал отсекогаш била среќен спој. Најпрефинетите чоколадни ароми и овошни ноти на зрел портокал се комбинираат со најдобрите варјанти на Арабика кафе, резултирајќи во првокласна хармонична мешавина наменета за уживање.

Оваа креација е апсолутно неизбежна.

Состојки: Пржено кафе (100 % Arabica, специјално селектирани зрна), арома 
Детални информации...


Irish Cream кафе

230.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0

Возбудлив специјалитет! Меко и префинето, но со истовремено моќен и нежен вкус. Совршено кремасто ирско задоволство со долготраен, инспиративен вкус.

Ingredients: Пржено кафе (100 % Arabica, специјално избрани зрна), арома

 
Детални информации...


Marzipan - Cappucino кафе

230.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0
Совршена празнична мешавина!

Уживајте во божиќните празници со оваа фино избалансирана композиција - експресивна арома од внимателно избрани Арабика зрна од централна и јужна Америка облагородени со деликатен кремаст и примамлив мирис на бадеми.

Состојки: Пржено кафе (100 % Арабика, специјално избрани зрна), арома 
Детални информации...  • «« Почеток
  • « Претходна
  • 1
  • Следна »
  • Крај »»
Резултати 1 - 4 од 4

Имате прашање?

Контактирајте нé:

  • Тел: (+389) 72 22 80 77
  • Факс: (+389) 72 22 80 77
  • Email: office@lasoy.com.mk
  • Вебсајт: www.lasoy.com.mk

LaSoy природна козметика

LaCha чај и кафе