LaSoy & LA CHA - Health and Pleasure Shop

Македонски (Macedonian)

Вашата кошничка

Вашата кошничка во моментов е празна.

PDFИспис

Wellness чаеви

Новина во светот на чаевите!

Потеклото на зборот “wellness” доаѓа од зборовите “well-being” односно благосостојба и “fitness”- телесно здравје.

Овој концепт заснован врз благосостојбата на телото, умот и духот е дефиниција за здрав, самосвесен и витален начин на живот. За таа цел, разни видови моќни состојки се интегрирани во велнес мешавините со цел да се создадат вкусни но и корисни производи. Тие често содржат зелен чај или рооибос, овошни чаеви, разни билки и специјални додатоци како жен-шен, сладок корен или кола.

Подготовка: една полна лажичка се прелева со 200 ml жешка вода, се остава да отстои 5-10 минути па потоа се процедува. Заради силната арома, овие чаеви се пијат незасладени.Подредување:

Енергија

220.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0


Здрав, темновиолетов напиток за динамичен живот и добро расположение!  Содржи семенки од растението кола кои делуваат стимулативно, флавоноиди и други анти-оксиданси од црната рибизла, хибискусот и листовите од боровинка.

 
Детални информации...


Хармонија

220.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0


Овој добро избалансиран чај претставува внимателно подготвена мешавина од осум билки, меѓу нив рооибос, honeybush, анасон и жен-шен, состојки кои го хармонизираат телото и умот.

 
Детални информации...


Релаксација

220.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0


Совршена анти-стрес комбинација! Содржи рооибос и маточина, збогатен со мед и сок од портокал. Ги има сите карактеристики на рооибос, но со многу поинтензивна арома и силен релаксирачки ефект.

 
Детални информации...  • «« Почеток
  • « Претходна
  • 1
  • Следна »
  • Крај »»
Резултати 1 - 3 од 3

Имате прашање?

Контактирајте нé:

  • Тел: (+389) 72 22 80 77
  • Факс: (+389) 72 22 80 77
  • Email: office@lasoy.com.mk
  • Вебсајт: www.lasoy.com.mk

LaSoy природна козметика

LaCha чај и кафе